Zawidowskie dyktando rodzinne – znamy trzy najlepsze „ortograficzne pary”!

W ubiegły czwartek kilkanaście duetów rodzinnych przybyło do SP w Zawidowie, aby stawić w czoła nie lada wyzwaniu ortograficznemu, jakim było napisanie dyktanda pt. „Zanim ruszysz w świat”. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zawidów.

You are currently viewing Zawidowskie dyktando rodzinne – znamy trzy najlepsze „ortograficzne pary”!

Kilkanaście duetów rodzinnych pojawiło się w miniony czwartek w zawidowskiej podstawówce, aby punktualnie o godzinie 16.00 napisać dyktando i powalczyć o tytuł najlepszej, ortograficznej pary roku.

Przyszłych mistrzów ortografii powitali organizatorzy przedsięwzięcia: dyrektor SP Krzysztof Mach wraz z polonistkami, Joanną Łuczko i Magdaleną Kosewicz oraz Burmistrz Robert Łężny, który objął patronat nad wydarzeniem.

Po zajęciu miejsc uczestnicy słuchali kolejnych zdań tekstu i zapisywali je czujnie, aby nie popełnić błędu. Gdy pojawiał się trudniejszy wyraz, pary zerkały na siebie porozumiewawczo albo kontrolnie. A czasem na twarzach piszących pojawiał się uśmiech, gdy słownictwo i interpunkcja nie nastręczały większych kłopotów.

Warto nadmienić, że tekst dyktanda był intersujący, opowiadał bowiem o walorach Ziemi Zgorzeleckiej. Uczestnicy mogli się np. dowiedzieć że tutejszych lasach żyją rzadkie gatunki fauny i flory, i ile jest to ciekawa informacja, o tyle zapis niektórych wyrazów okazał zaskakujący, bo kto słyszał o takich ptakach jak „kszyk” czy „piegża?

Po napisaniu dyktanda prace sprawdziła komisja w składzie: pani J. Łuczko i M. Kosewicz. W tym czasie uczestnicy dyktanda mieli czas na rozmowę i słodki poczęstunek.

Wyniki:

  1. Miejsce: Bruno i Agata Kałtur,
  2. Miejsce: Łucja i Anna Hunth,
  3. Miejsce: Hanna i Łucja Szewczyk.

Każdy z duetów otrzymał pamiątkową statuetkę oraz atrakcyjne nagrody, które wręczył laureatom Burmistrz Robert Łężny.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorem zawidowskiego dyktanda rodzinnego była Szkoła Podstawowa w Zawidowie.

Źródło: zawidow.eu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Pan Drzewicz

    Szkoda że niewiedziałem bo bym przyjehał na pisać

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama