I Kulinarny Konkurs seniorów

W piątek 18 sierpnia br. w Gronowie odbył się I Kulinarny Konkurs pn. „Zielono mi na talerzu”, którego inicjatorem był Klubu Seniora „Druga Młodosć” w Gronowie.

You are currently viewing I Kulinarny Konkurs seniorów

Celem kulinarnego spotkania było przede wszystkim budzenie ciekawości i zainteresowań kulinarnych seniorów, kształcenie postaw zdrowej rywalizacji oraz propagowanie zasad zdrowego żywienia. Regulamin konkursu zakładał, że konkursowe dania muszą mieć w swoim składzie zielone warzywa. Seniorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali przepyszne dania, które zostały ocenione przez powołane jury – Panie Marzena Bodo,  Grażyna Kawalec oraz Anna Marczyk.

 

 

Jury oceniało dania w II etapach. Etap I to ocena potraw pod względem estetyki podania, etap II to indywidualna prezentacja potrawy przez każdego uczestnika oraz degustacja jury.

Nagrody rzeczowe ufundowali – Panie Marzena Kata oraz Agnieszka Smolarska, Wójt Gminy Zgorzelec, które wręczył Zastępca Wójta Marek Wolanin oraz Pan Kazimierz Smolarski, który wręczył dla każdego Seniora medale z ramienia OSP w Gronowie.

Zmagania konkursowe obserwowali zaproszeni goście – Kierownik GOPS Bogumiła Hamielec, Z-ca Kierownika GOPS Monika Kieliś, Dyrektor GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Małgorzata Korelin, Kierownik Kopalni Bazaltu Dariusz Gawlik oraz zaproszeni goście ze wsi Gronów, Sławnikowice i Przesieczan.

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Reklama
Reklama