Happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

4 kwietnia w Zgorzelcu, w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, odbył się happening.

You are currently viewing Happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

W wydarzeniu brali udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu oraz  Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Zgorzelcu. Celem organizatorów jest podnoszenie świadomości i propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia.

Happening obejmował przejście społeczności ww. placówek (łącznie ok. 60 uczniów i 20 wychowawców) trasą: z ul. Armii Krajowej 10 (siedziba SOSW w Zgorzelcu) – ul. Boh. II AWP 8A (punkt przy siedzibie Starostwa Powiatowego/PCPR w Zgorzelcu) – ul. Domańskiego 7 (punkt przy siedzibie Urzędzie Miasta Zgorzelcu)  oraz przy SP ZOZ ul. Konarskiego.

 

 

Program obejmował zatrzymanie się uczestników w trzech punktach i przedstawienie haseł dotyczących propagowania wiedzy na temat autyzmu oraz budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. Dzieci i młodzież ubrane były w niebieskie koszulki i niosły symbole – balony oraz parasole w odcieniach koloru niebieskiego symbolizujące integracje z osobami dotkniętymi autyzmem.

Na poszczególnych przystankach uczestnicy wydarzenia zapraszali do zabrania głosu oraz wspólnego zaśpiewania piosenki z happenigową drużyną. Do dzieci przybyłych pod Urząd Miasta wyszedł Burmistrz Rafał Gronicz, który po wspólnym śpiewie poczęstował dzieci słodkościami.

Źródło: Organizatorzy

Loading

Reklama
Reklama