Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wyjątkowa okazja aby wszystkie służby mundurowe połączyły siły w celu wsparcia zbiórki. Często funkcjonariusze tych służb mają styczność z cierpieniem ludzkim i pomagają ofiarom wypadków oraz przestępstw. Doskonale rozumieją, że życie i zdrowie jest najważniejsze. Dlatego tak chętnie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej włączyli się w 32. Finał WOŚP, organizując pokazy sprzętu, zajęcia edukacyjne, licytacje i konkursy.

You are currently viewing Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa akcja charytatywna, która na trwałe wpisała się w krajobraz Polski. O godz. 20 w niedzielę (28 stycznia) w całym kraju rozbłysły „Światełka do nieba” – kulminacyjny moment 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego czasu zebrano ponad 175 mln zł. Cel tegorocznej zbiórki to „Płuca po pandemii”.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego OSG aktywnie zaangażowali się wspomagając zbieranie funduszy na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Strażnicy graniczni uczestniczyli w wielu wydarzeniach na terenie trzech województw (lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego) oraz mieli swój wkład w licznych licytacjach przedmiotów i gadżetów związanych z formacją (niektóre wciąż trwające, nadal powiększają pulę zebranych pieniążków!). Jeszcze przed niedzielnym 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Krośnie Odrzańskim odbyła się impreza sportowa, której wpisowe zasiliło konto WOŚP – bieg „Krośnieńska Zadycha”. W tym wydarzeniu uczestniczyła naprawdę mocna i spora reprezentacja funkcjonariuszy naszego oddziału. Wśród uczestników nie zabrakło Komendanta NoOSG gen. bryg. SG Tomasza Michalskiego.

Z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazano na licytacje WOŚP m. in. pamiątkową, autentyczną tabliczkę z godłem i numerem znaku granicznego 549 z lat 1999-2006, luksusową porcelanową filiżankę ze spodkiem z Fabryki Porcelany AS Ćmielów, czy zestaw piśmienniczy „Pióra Polskie” Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

 

Funkcjonariusze NoOSG poza wystawionymi do licytacji przedmiotami i gadżetami związanymi z naszą formacją, zorganizowali jeszcze inne atrakcje dla zwycięzców internetowych aukcji. Poznańscy funkcjonariusze SG zaproponowali aukcję, w której zwycięzca będzie miał możliwość wspólnego zwiedzania lotniska w Poznaniu-Ławicy. Podobną możliwość będzie miał szczęśliwiec, który przelicytuje pozostałych uczestników i wygra aukcję zwiedzania lotniska w Zielonej Górze-Babimoście. Placówka SG we Wrocławiu-Strachowicach nie pozostała obojętna i zorganizowała aukcję wizyty we wrocławskim porcie lotniczym, a także w kolejnej aukcji, prezentację wykorzystywanego w służbie sprzętu pirotechnicznego.

Z dużym zainteresowaniem spotkała się aukcja zorganizowana przez Placówkę SG w Jeleniej Górze, oferująca zwycięzcy wyjątkowy przejazd służbowym samochodem terenowym Straży Granicznej na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę, który oczywiście gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki.

Komendant NoOSG zaprosił wszystkich do aktywnego udziału w licytacjach, podkreślając ważność wspólnego zaangażowania w pomoc potrzebującym.

Stoiska Nadodrzańskiego OSG wszędzie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci i dorośli chętnie oglądali sprzęt SG – największą atrakcją były roboty pirotechniczne, ale odwiedzający z ciekawością poznawali również indywidualne wyposażenie funkcjonariusza, np. kamizelki kuloodporne, taktyczne, lornetki, kajdanki. Wielu zwolenników, jak zwykle, zyskały psy służbowe cierpliwie pozujące do zdjęć. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania związane z przekraczaniem granicy oraz opowiadali o swoich zadaniach i specyfice służby.

Na stronie Allegro nadal trwają aukcje pamiątek i atrakcji ofiarowanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. Do wylicytowania wciąż pozostaje:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-gadzetow-od-strazy-granicznej-z-oryginalna-czapka-garnizonowa-15084292532

https://allegro.pl/oferta/patrol-na-granicy-wyjatkowy-przejazd-na-sniezke-ze-straza-graniczna-15083487939

https://allegro.pl/oferta/wosp-zg-voucher-na-wizyte-w-placowce-strazy-granicznej-w-babimoscie-15085347445

https://allegro.pl/oferta/15059989349

 

por. SG Paweł Biskupik
Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Reklama
Reklama