Festyny w Gronowie i Sławnikowicach

W sobotę w Gronowie odbył się festyn rodzinny dla mieszkańców zorganizowany przez Sołtysa, KGW Gronów oraz Kopalnię Bazaltu w Gronowie.

You are currently viewing Festyny w Gronowie i Sławnikowicach

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla mieszkańców i zaproszonych gości. Bogata oferta atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się warsztaty ceramiczne przeprowadzone przez Pana Dawida Czaja-Sobieraj producenta ceramiki bolesławieckiej z Rudzicy, gry i zabawy z animatorką i malowanie buziek.

Konkursy i zabawy muzyczne dla starszych mieszkańców przeprowadził Mariusz Kozak ze studia tańca Mar-Ko. Nie zabrakło dań z grilla oraz przekąsek i słodkich wypieków.

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera.

Wśród zaproszonych gości byli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, , Prezes Zarządu Kopalni Bazaltu Tomasz Walda i Dyrektor kopalni Dariusz Gawlik, ks. Paweł Jagusz, Sołtysi z Żarskiej Wsi, Przesieczan, Pokrzywnika i Białogórza.

 

 

W Sławnikowicach natomiast, odbył się festyn dożynkowy dla mieszkańców zorganizowany przez Sołtysa, OSP i MDP Sławnikowice oraz GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Motywem przewodnim imprezy był „Western”, przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście przebrani byli w stroje rodem dzikiego zachodu. Animacje, gry i zabawy dla dzieci przeprowadziła Marzena Kata, a konkursy zręcznościowe dla starszych mieszkańców Sołtys Karolina Słomka-Majkut. Niemałą atrakcją dla przybyłych na festyn był przejazd bryczką.

Nie zabrakło stoisk z rękodziełem, kiełbasek z grilla, przekąsek i słodkich wypieków.

Wśród zaproszonych gości byli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński,  Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta , Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, oraz radni gminni i powiatowi, przedstawiciele OSP Gronów.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Reklama
Reklama