Festyn wiejsko-parafialny w Trójcy

W niedzielę, 30 czerwca br., na boisku sportowym w Trójcy odbył się festyn wiejsko-parafialny, który przyciągnął licznych mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości. Było to wydarzenie pełne atrakcji, które zapewniły wspaniałą zabawę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

You are currently viewing Festyn wiejsko-parafialny w Trójcy

Wydarzenie rozpoczęło się od odpustowej Mszy św. w Kościele Parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Trójcy. Na festynie nie mogło zabraknąć stoisk kulinarnych, przygotowanych przez KGiGW w Trójcy, KGW z Jędrzychowic i Jerzmanek. Mieszkańcy oraz goście mieli okazję skosztować tradycyjnych, domowych potraw, które zachwycały smakiem i aromatem. Były to m.in. pierogi, bigos, pajda ze smalcem, potrawy z grilla, domowe ciasta i wiele innych przysmaków.

Najmłodsi uczestnicy festynu mieli niesamowitą frajdę dzięki dmuchańcom oraz animacjom prowadzonym przez animatorkę Gosię z Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Były to między innymi zabawy ruchowe, gry i konkursy, które dostarczały dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu. Za udział w animacjach dzieci otrzymały podarunki.

 

 

Jednym z najważniejszych punktów programu były konkursy. Pierwszy z nich – na najpyszniejsze ciasto – zgromadził wielu uczestników, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego cukiernika w Trójcy. Podczas festynu ogłoszono wyniki konkurs na najpiękniejszy ogródek w Trójcy, który pokazał, jak wiele pracy i serca wkładają mieszkańcy w pielęgnację swoich ogrodów.

Był to dzień pełen radości, integracji i dobrej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

Wśród zaproszonych gości pojawili się – Wójt Piotr Machaj, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Radni i Sołtysi oraz sponsorzy imprezy.

Organizatorami imprezy byli – Sołtys i Rada Sołecka, Rada Parafialna, KGiGW w Trójcy, OSP Trójca oraz GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama