Festyn dożynkowy w Ręczynie

W sobotę 26 sierpnia br. w Ręczynie odbył się festyn dożynkowy oraz zakończenie wakacji dla dzieci.

You are currently viewing Festyn dożynkowy w Ręczynie

W trakcie imprezy było wiele atrakcji, konkursów, zabaw dla dzieci i dorosłych, m.in. zamek dmuchany, wóz strażacki OSP z Radomierzyc, ścianka wspinaczkowa z CRT i loteria fantowa. W festynie uczestniczyli Wójt Piotr Machaj wraz małżonką, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Dyrektor CRT Mirosław Celuch oraz Sołtys Spytkowa Ewa Kurdziel z delegacją. Zorganizowano konkurs ciast dla Pań, w którym pierwsze miejsce zajęła Justyna Kubiak, drugie Dorota Matkowska i Urszula Kudlińska trzecie Sylwia Fic. W konkursie nalewek zorganizowanym dla Panów pierwsze miejsce zajął Edward Wielgus, a drugie Kazimierz Fic. Komisję tworzyli mieszkańcy oraz goście którzy przy stanowisku KGW mogli skosztować specjałów i zagłosować na poszczególne z nich.

Wójt wręczył uroczyście dyplomy i nagrody finalistom konkursu za „Najpiękniejsze oświetlenie świąteczne posesji w Ręczynie” dla Państwa: Żukowskich, Wiśniewskich, Wołch i Szałkowskich.

W trakcie imprezy Sołtys oraz Radny Gminy Małgorzata i Remigiusz Brzęk, wręczając kwiaty i dyplomy wyróżnili następujące osoby: Państwa Marię i Stanisława Daleckich, za ufundowanie i wykonanie wielofunkcyjnego grilla/kuchni polowej na rzecz sołectwa, Państwa Teresę i Bogusława Szałkowskich za sfinansowanie zamku dmuchanego dla dzieci, Państwa Małgorzatę i Henryka Spyrka za nieoceniony wkład w wykonaniu nowej aranżacji wystroju wsi. Pani Władysławie Klepacz, najstarszej członkini KGW, za nieustającą pomoc i przygotowywanie smakowitych potraw.

W podziękowaniu dla mieszkańców za dotychczasową współpracę, zaangażowanie społeczne i wspaniałą atmosferę oraz za oddanie głosów w plebiscycie na Sołtysa Roku Małgorzata Brzęk ufundowała pieczonego prosiaka wszystkim biesiadnikom. Organizatorzy również dziękują Julii i Adamowi Grela, Martynie Radawiec za wykonanie efektownych dekoracji, Pawłowi Opiatowskiemu za poprowadzenie konkursów dla dzieci i dorosłych oraz wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli w przygotowaniu festynu.

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Iza

    Bo Wójt fajny jest! 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama