Festiwal Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”

Startuje kolejna edycja Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

You are currently viewing Festiwal Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”

Dolny Śląsk to region o unikalnych walorach przyrodniczych, pozwalających na produkcję lokalnych przysmaków kształtujących dziedzictwo kulinarne i kulturowe regionu. Wszyscy pasjonaci zarówno sztuki kulinarnej, jak i rękodzieła odkrywają to co zapomniane, odtwarzają dawne receptury, przywracają zapomniane zawody, skupiają ludzi z pasją tworzenia. Dzięki temu wszystkie produkty regionalne mogą być wykorzystywane w lokalnych sklepach, restauracjach oraz stać się doskonałym upominkiem lub unikatową pamiątka regionu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają dolnośląskich przetwórców żywności regionalnej i tradycyjnej oraz producentów rękodzieła do wzięcia udziału oraz zaprezentowania i sprzedaży swoich produktów podczas tegorocznej edycji festiwalu. Dla wystawców zapewniają bezpłatne stoły pod dużym namiotem wystawowym oraz dostęp do energii elektrycznej. Zgłoszenia można kierować na adres mailowy dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl do dnia 26.05.2023 roku. W przypadku dodatkowych pytań organizatorzy proszą o kontakt pod nr tel. 71 770 45 16, lub mailowo: dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl

Pierwsza okazja do zaprezentowania swoich wyrobów możliwa jest w sobotę 17 czerwca od godziny 11:00 do 19:00, w ramach organizowanego na rynku w Strzegomiu wydarzenia pod nazwą „Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego”, w dniach 16-18 czerwca 2023 roku. Tegoroczny program trzydniowej imprezy obfituje w atrakcyjne wydarzenia, tj.: bieg „Strzegomska Dwunastka”, regionalna giełda minerałów, „Święto truskawki”, a na scenie muzycznej wystąpi m.in.: Zenon Martyniuk, Paluch, Andrzej Piaseczny i inni.

Źródło: UG Zgorzelec

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. MAREK

    Ile za wstep

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama