Efektywne kontrole cudzoziemców w Zgorzelcu

Dziesięciu cudzoziemców, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec zatrzymali w Zgorzelcu funkcjonariusze Straży Granicznej.

You are currently viewing Efektywne kontrole cudzoziemców w Zgorzelcu
Cudzoziemcy do czasu wydania decyzji zobowiązujących ich do wyjazdu z Polski, zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców lub objęci dozorem SG.

Funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf 10 kwietnia podczas realizacji zadań służbowych na terenie miasta wylegitymowali dziesięciu cudzoziemców: sześciu Irakijczyków, dwóch obywateli Algierii oraz Syryjczyka i Pakistańczyka, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec, po czym pieszo przekroczyli granicę z Niemiec do Polski.

W wyniku kontroli legalności pobytu ustalono, że cudzoziemcy przebywają w naszym kraju nielegalnie, ponieważ nie posiadają ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

 

 

Cudzoziemcy, z wyjątkiem obywatela Syrii, nie posiadali także paszportów. Wszystkich zatrzymano. Za popełnione wykroczenie (nielegalne przekroczenie granicy) cudzoziemców pouczono, a dwóch Algierczyków otrzymało dodatkowo mandaty karne w wysokości po 100 złotych każdy. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Do czasu ich zakończenia, cudzoziemców umieszczono w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Z kolei Syryjczyka, po zdeponowaniu dokumentu, objęto dozorem SG.

Źródło: adodrzanski.strazgraniczna.pl

Loading

Reklama
Reklama