Dzień Ziemniaka i otwarcie świetlicy w Bratkowie

Dnia 23 września br. w Bratkowie otworzono nowo wybudowaną świetlicę dla lokalnej społeczności.

You are currently viewing Dzień Ziemniaka i otwarcie świetlicy w Bratkowie

Podczas uroczystego otwarcia budynku Sołtys Bratkowa Marian Nieradka odebrał symboliczny klucz.

Ten nowoczesny obiekt nawiązuje konstrukcją do tradycyjnych domów przysłupowych. Nowoczesne i przestronne pomieszczenia zostały starannie zaprojektowane, aby spełniać potrzeby mieszkańców.

W świetlicy mieszczą się sale spotkań, zajęć dydaktycznych, fitness oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Dzięki środkom z Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi oraz z Funduszu Sołeckiego świetlica została wyposażona w sprzęt AGD, stoły z krzesłami, zastawę stołową i naczynia kuchenne. Na terenie świetlicy znajduje się także plac zabaw oraz minisiłownia.

Nowa świetlica w Bratkowie stanowi nie tylko miejsce spotkań i rozrywki, ale także centrum życia społecznego i kulturalnego. To nie tylko nowy budynek, ale przede wszystkim nowa przestrzeń, która będzie promować wspólnotę, kreatywność i rozwijanie pasji, tworząc tym samym jeszcze silniejsze więzi między mieszkańcami tej uroczej wsi.

 

 

W wydarzeniu uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

Po uroczystym otwarciu świetlicy, na zaproszenie Sołtysa, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich z Bratkowa komisja konkursowa w ramach konkursu “Nasza Wieś – mamy się czym pochwalić” uczestniczyła w festynie z okazji „Dnia Ziemniaka”. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu uczczenie tego popularnego warzywa i stwarza okazję do wspólnego świętowania.

Wystawcy serwowali pieczone ziemniaki, placki ziemniaczane, ziemniaki z kwaśną śmietaną i inną kulinarne smakołyki z wykorzystaniem głównego bohatera dnia. Dużym powodzeniem cieszyły się również wypieki zgłoszone do konkursu na najlepsze ciasto. Oprócz kulinarnych rozkoszy, organizatorzy festynu zadbali  o to, aby dostarczyć rozrywki najmłodszym uczestnikom. Przygotowano również różnego rodzaju atrakcje, konkursy dla dzieci, które sprawiły, że najmłodsi bawili się doskonale przez cały dzień.

To wydarzenie podkreśliło znaczenie wspólnoty lokalnej i tradycji kulinarnej, a jednocześnie dostarczyło mnóstwo zabawy i rozrywki dla wszystkich uczestników. Niezapomniany smak i atmosfera tego festynu z pewnością zostaną w pamięci mieszkańców na długo.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Reklama
Reklama