Dzień Weterana. Starosta Zgorzelecki z wizytą w DPS Ostoja

Wczoraj z wizytą u Pana Stanisława Cieplechowicza do Domu Pomocy Społecznej Ostoja, udał się Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

You are currently viewing Dzień Weterana. Starosta Zgorzelecki z wizytą w DPS Ostoja

Okazją do podziękowania weteranowi za służbę na rzecz naszej ojczyzny oraz złożenia życzeń było przypadające na 29 maja Święto Dnia Weterana.

Pan Stanisław jako piętnastoletni chłopak był łącznikiem w partyzantce. Po wojnie w 1946 roku przyjechał do Pieńska. Jest członkiem Związku Weteranów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Ten wyjątkowy człowiek, z bogatą historią pełną trudnych przeżyć, wciąż emanuje radością, życzliwością i wysoką kulturą osobistą.

Był to niezwykle wzruszający moment i okazja do wysłuchania osobistych historii oraz doświadczeń Pana Stanisława Cieplechowicza.

Niech to Święto przypomina nam, że nie powinniśmy zapominać o tych, którzy oddali swoje życie lub zdrowie w służbie dla naszej ojczyzny. Dzień Weterana jest dniem, który umożliwia nam wyrażenie naszej wdzięczności i uznania dla weteranów wojennych. Jest to także okazja, aby zrozumieć i docenić ich niezwykłe poświęcenie.

Panu Stanisławowi jak i wszystkim bohaterom wojennym, weteranom, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności.

Źródło: SP Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama