DZIEŃ DLA ZDROWIA W GALERII SŁOWIAŃSKIEJ

W sobotę, 13 kwietnia, w godz. 12.00 – 18.00, Galeria Słowiańska zaprasza na szereg bezpłatnych badań i konsultacji z zakresu zdrowia i zdrowego stylu życia.

You are currently viewing DZIEŃ DLA ZDROWIA W GALERII SŁOWIAŃSKIEJ

Tego dnia będzie można skorzystać z instruktażu samobadania piersi i jąder na fantomach, zbadać stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, odbyć spacer w alko- i narkogoglach, przeprowadzić wstępne badania wzroku oraz skorzystać z konsultacji: fizjoterapeuty dzieci i niemowląt, fizjoterapeuty wad postawy i logopedy.

W pierwszą sobotę po Światowym Dniu Zdrowia – 13 kwietnia – Galeria Słowiańska zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje z zakresu zdrowia i zdrowego stylu życia. Od 12.00 do 18.00 będzie można m.in.:

Spotkać Zgorzeleckie Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Chorobą Nowotworową, które nauczą wszystkiego, co trzeba wiedzieć o samobadaniu piersi i jąder. Na ich stanowisku będzie można również skorzystać z konsultacji psychoonkologa (w godz. 12.00 – 13.00) oraz rehabilitantki (w godz. 13.00 – 15.00). Same Amazonki chętnie posłużą pomocą nie tylko z zakresu instruktażu ale również, na podstawie walki, którą same stoczyły – na temat sposobów radzenia sobie z chorobą i wsparcia bliskich.

Na stanowisku Rehakids porozmawiać z:

Fizjoterapeutą dzieci i niemowląt nt. wizyt patronażowych i badań przesiewowych.

Fizjoterapeutą wad postawy, który zweryfikuje ewentualne wady postawy u najmłodszych oraz przeprowadzi badania na siatce posturograficznej i podoskopie – dla dzieci od 4 r.ż.

 

 

Każdy, kto skorzysta z konsultacji otrzyma zniżkę na kolejną wizytę w placówce.

Przejść z dzieckiem niezwykły spacer logopedyczny przygotowany przez Centrum Terapii i Rozwoju Mowy Migamiś – serię stanowisk z ćwiczeniami logopedycznymi dla młodszych i starszych dzieci, w tym ćwiczenia oddechowe (uwielbiane przez najmłodszych bańki mydlane i przenoszenie słomkami kółek na rybkę), gimnastykę buzi i języka aż po dźwiękonaśladowcze Koło Fortuny i badanie lateralizacji „oko – ucho – ręka – noga”. Po takim spacerze dzieci otrzymają drobne upominki, a rodzice – ulotki z praktycznymi wskazówkami dla rozwoju mowy lub o gotowości szkolnej dziecka.

Przeprowadzić wstępne badanie wzroku na stanowisku Vision Express.

Zbadać stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, sprawdzić jak na nasze postrzeganie rzeczywistości wpływają używki, spacerują w alko- i narkogoglach, skorzystać z kolorowanek dla najmłodszych albo dowiedzieć się wszystkiego na temat programów edukacyjnych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgorzelcu.

Wszystkie konsultacje i badania są bezpłatne – mogą mieć one charakter skrócony lub wstępny i wymagać dalszych konsultacji w specjalistycznym punkcie opieki zdrowotnej. Nie obowiązują zapisy.

Źródło: galeriaslowianska.pl

Loading

Reklama
Reklama