Doprowadził do poważnego wypadku i nie udzielił pomocy

3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie 37-latek, który jadąc pojazdem marki Volkswagen doprowadził do sytuacji, gdzie 17-letnia rowerzystka doznała poważnych obrażeń.

You are currently viewing Doprowadził do poważnego wypadku i nie udzielił pomocy

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 30 sierpnia na drodze relacji Węgliniec – Zielonka. Jak wynikało z ustaleń policjantów z Komisariatu Policji w Pieńsku oraz zgorzeleckiej komendy, 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki Volkswagen celowo naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że podczas wyprzedzania rowerzystki zwolnił umożliwiając pasażerowi złapanie dziewczyny za rękę i ciągnięcie jej, po czym zaczął przyspieszać doprowadzając do jej przewrócenia. Niestety 17-latka uderzyła głową o jezdnię doznając poważnych obrażeń. Kierujący nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

W tej sprawie przeprowadzone przez policjantów czynności skutkowały zebraniem materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienia 37-latkowi zarzutów. Za popełnione czyny może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zastosował wobec 37-letniego kierującego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Pasażer volkswagena, który złapał za rękę rowerzystkę ma 16 lat. Dlatego o jego losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Hans

    No to surowa ładnie z synkiem odwaliles

  2. Twój stary

    Od synka surówy się się odpieprz pajacu nie wiesz kto był to się lepiej dowiec farmazonie chodzący

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama