Dolnośląski Festiwal Nordic Walking

W minioną sobotę 12. sierpnia 2023 r., na terenie Przystani Żeglarskiej KS Turów w Ręczynie odbył się Dolnośląski Festiwal Nordic Walking. Wydarzenie zgromadziło liczne grono entuzjastów nordic walking oraz wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas na łonie natury, dbając jednocześnie o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

You are currently viewing Dolnośląski Festiwal Nordic Walking

W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta.

Nordic Walking to rodzaj aktywności fizycznej, który wywodzi się z Finlandii. Polega na intensywnym marszu z użyciem specjalnych kijków do nordic walking, które angażują także górne partie ciała. Ta forma ruchu jest wspaniałym połączeniem spaceru z ćwiczeniami aerobowymi, co sprzyja poprawie ogólnej kondycji fizycznej oraz wzmacnia mięśnie.

 

 

Dolnośląski Festiwal Nordic Walking stanowi inspirujące wydarzenie, którego celem jest jest promocja zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Organizatorzy zaplanowali różne trasy marszu: o długości 2,5 km, 5 km i 10 km, dostępne dla wszystkich bez względu na wiek. Trasa przebiegała przez malownicze tereny naszego powiatu z widokiem na góry, przechodząc obok jeziora, strumyków, a nawet zahaczając o Czechy.

Na koniec wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli marsz, otrzymali pamiątkowe medale, a także wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród sportowych.

Zainteresowanych tą formą aktywności oraz wspólnym odkrywaniem piękna Dolnego Śląska, informujemy, że w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking 2023 zostaną zorganizowane jeszcze następujące wydarzenia:
– 20 sierpnia Ścinawa;
– 26 sierpnia Głogów;
– 10 września Radwanice;
– 30 września Legnica.

Źródło: powiatzgorzelecki pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Myśliwy

    Fajna inicjatywa. Oby takich więcej. Tylko ten pan na rowerze trochę nie te wartości prezentuje( THC PROMIL)…😁

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama