„Dolnośląska Cyklostrada – Trasa Doliny Nysy Łużyckiej”

(22.02) Gmina Bogatynia przystąpiła do współpracy z Województwem Dolnośląskim w sprawie realizacji projektu „Dolnośląska Cyklostrada – Trasa Doliny Nysy Łużyckiej”.

You are currently viewing „Dolnośląska Cyklostrada – Trasa Doliny Nysy Łużyckiej”

Dzisiaj w Zgorzelcu, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, wspólnie z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteuszem Myrdą podpisali porozumienie na opracowanie przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei dokumentacji projektowej przebiegu trasy na terenie gminy Bogatynia.

Porozumienie zakłada współfinansowanie kosztów ww. dokumentacji w podziale 50/50 pomiędzy Gminę Bogatynia i Województwo Dolnośląskie przy szacunkowej wartości kosztów na poziomie 820.450,00 zł. Władze województwa deklarują również chęć współpracy na kolejnych etapach, związanych z aplikowaniem o dofinansowanie dla realizacji projektu ze środków zewnętrznych oraz dotyczących realizacji inwestycji.

To dla Bogatyni bardzo dobra informacja, która realnie wpłynie na obniżenie kosztów, usprawnienie procedur i zwiększenie możliwości otrzymania dofinansowania zewnętrznego.

Trasa Doliny Nysy Łużyckiej, obejmie 25-kilometrowy odcinek Cyklostrady biegnący przez gminę Bogatynia – od trójstyku do granicy z gminą Zgorzelec.

Gmina Bogatynia już wcześniej podjęła intensywne działania w celu przygotowania realizacji tej inwestycji. W styczniu 2022 roku, w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia” współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów Programu INTERREG Polska-Saksonia 2014-2021, zakończono prace nad koncepcją przebiegu trasy rowerowej 701 (dawnej trasy ER3b) stanowiącej odcinek „Trasy Doliny Nysy Łużyckiej” na obszarze Gminy Bogatynia. Opracowana z dużą szczegółowością koncepcja stanowić będzie cenną bazę dla prac projektowych realizowanych w ramach zawartego właśnie porozumienia.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. smutny luke

  szkoda,że trasa nie przebiega chociaż kawałek w innym województwie 🙁

 2. grszyb

  kiedy pood mostem autostradowym w jedrzychowicach dokoncza trase rowerowa?

 3. gniady psk

  No i po co to. Kto tam będzie jezdzil

 4. BAKTERIA

  Nie wiem co to za „twór ” Dolnośląska służba dróg i kolei !? I co ma wspólnego z „Cyklostradą (szer.50cm!?) Wał następny. Nic nie powstanie,jeśli już ,to za grube miliony-niewykonalny projekt na papierze. Oczywiście.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama