Ciekawe propozycje prezentów pierwszokomunijnych

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka nie tylko pod względem religijnym. Ten dzień jest również radosną rodzinną celebracją, okazją do spotkań z dawno niewidzianymi krewnymi.

You are currently viewing Ciekawe propozycje prezentów pierwszokomunijnych

Goście zaproszeni na przyjęcie pierwszokomunijne zwykle głowią się nad tym, jaki podarek powinni sprezentować głównemu bohaterowi tej uroczystości, by wywołać na jego twarzy uśmiech i sprawić, że zapamięta ten wyjątkowy dzień na długo. Możesz rozwikłać tę kwestię, korzystając z poniższych wskazówek.

Upodobania i potrzeby na pierwszy miejscu

Przed wyborem prezentu na Pierwszą Komunię dobrze jest najpierw odbyć rozmowę z rodzicami dziecka. W ten sposób uzyskasz informacje z pierwszej ręki na temat tego, czym interesuje się lub o czym najbardziej marzy ich pociecha. To pomoże Ci dostosować charakter podarku do upodobań przyszłego obdarowanego, np. małego pasjonata fotografii ucieszy bardziej zaawansowany model aparatu, dzięki któremu będzie robił lepsze zdjęcia. Może się też okazać, że dziecko potrzebuje czegoś bardziej przyziemnego: własnego biurka, komputera czy nowego telefonu, gdyż jego lub jej rodziców nie stać na taki wydatek. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie przyjście im z pomocą i zakupienie tego przedmiotu.

Pomysły na tradycyjne prezenty

Dobrym sposobem na wybór prezentu pierwszokomunijnego może być również zdecydowanie się na klasyczny przedmiot, który posłuży dziecku na długie lata. Do najpopularniejszych propozycji z tej kategorii zalicza się m.in.:

  • zegarek,
  • złoty lub srebrny łańcuszek z krzyżykiem, lub medalikiem,
  • figurka,
  • wieczne pióro,
  • Pismo Święte,
  • różaniec,
  • album na zdjęcia.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że artykuły biżuteryjne można również opatrzyć inicjałami dziecka lub datą uroczystości w postaci grawerunku, tworząc oryginalny, spersonalizowany prezent.

Nowoczesne i praktyczne podarki

Obecnie w dobie rozwoju technologicznego ciekawym pomysłem na prezent na Pierwszą Komunię jest zakup elektronicznego gadżetu, który posłuży dziecku do nauki oraz rozrywki. Może nim być np. dron, smartwatch, okulary VR, a także czytnik e-book, konsola do gier czy tablet. Jeśli chcesz zaszczepić w dziecku miłość do aktywności fizycznej, pomyśl o sportowych akcesoriach tj. rower, trampolina, hulajnoga lub piłka do nogi, siatkówki czy koszykówki. Prezentów na komunię poszukaj też w księgarniach internetowych, które posiadają w swojej ofercie ogromny wybór książek, zabawek i gier edukacyjnych oraz innych artykułów pomagających pobudzić kreatywność dziecka.

Loading

Reklama
Reklama