Bogatyńskie LO przystępuje do projektu w ramach Funduszy Europejskich

Tytuł projektu: „Środowisko i walka ze zmianą klimatu oraz promowanie swojego regionu turystycznego”.

You are currently viewing Bogatyńskie LO przystępuje do projektu w ramach Funduszy Europejskich

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące w Bogatyni rusza z realizacją kolejnego projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego Plus. Projekt jest realizowany w terminie 31/12/2023-29/06/2025.

Przyznane środki to 218 268,68 PLN na realizacje trzech działań projektowych:

– szkolenia językowe i metodyczne dla nauczycieli

– mobilności typu job-shadowing w Finlandii

– wizyty uczniów LO w partnerskich szkołach we Francji i Rumunii

W ramach projektu nauczyciele będą doskonalić znajomość języka angielskiego na kursach językowo-metodycznych w szkole na Malcie. Trzech nauczycieli językowców będzie miało możliwość obserwować pracę w szkole w Finlandii na wyjeździe typu job-shadowing. Ponadto 15 uczniów naszej szkoły weźmie udział w mobilnościach do szkół partnerskich w Rumunii i Francji.

 

 

Celem projektu jest podniesienie umiejętności językowych nauczycieli i uczniów oraz dążenie do wielojęzyczności. Propagowanie idei uczenia się przez całe życie, podniesienie kompetencji osobistych, społecznych i organizacyjnych uczestników projektu, w tym samodzielności, wiary we własne możliwości, obycia w świecie, poznanie i otwartość na różnorodność dziedzictwa kulturowego swojego i innych krajów europejskich. Pogłębienie wiedzy o różnorodnych systemach edukacji w Europie, doskonalenie umiejętności zarządzania placówką, wymiana doświadczeń z kadrą zarządzającą szkołami z innych krajów europejskich. Ważnym elementem pracy podczas realizacji przedsięwzięcia jest uwrażliwienie na tematykę związaną z zagrożeniem ekologicznym i ochroną środowiska oraz wypracowanie sposobów promocji swojego regionu turystycznego, przygotowanie naszej społeczności do zielonej transformacji poprzez edukację młodzieży.

Pierwsze działania będą miały miejsce w lipcu i są to wyjazdy 6 członków kadry pedagogicznej na kurs języka angielskiego oraz 2 nauczycieli na szkolenie metodyczno- kulturowe.

Mobilności 15 uczniów zaplanowane są we wrześniu i październiku 2024 r. Młodzież, wraz z opiekunami, spędzi intensywne dwa tygodnie w Francji i Rumunii pracując nad zagadnieniami projektu przy okazji poznając kulturę krajów partnerskich. Rekrutacja chętnych uczniów już ruszyła.

Ostatnie działania zaplanowane są na kwiecień 2025 r. i jest to wyjazd 3 nauczycieli języków obcych do Finlandii w celu obserwowania fińskiego systemu edukacji, który uznawany jest obecnie za wzorcowy.

Aktualności dostępne na stronie internetowej szkoły:

https://lo.bogatynia.pl/projekty/projekt-2024-2025-frse

oraz na Facebooku.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama