BOGATYNIA – Wspólne chwile pełne śmiechu i przygód

W minionym tygodniu zakończyły się letnie półkolonie dla dzieci z Miasta i Gminy Bogatynia, trwające od 17 lipca do 11 sierpnia br. Miejskie półkolonie koordynowane przez Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny — to dwa dwutygodniowe turnusy, które zapewniły ponad setce dzieciom pełne emocji i beztroskie wakacyjne dni.

You are currently viewing BOGATYNIA – Wspólne chwile pełne śmiechu i przygód
Każdego dnia od godziny 9:00 do 14:00, pod czujnym okiem opiekunek, czyli doświadczonych nauczycieli, młodzi uczestnicy spotykali się na wspólnej zabawie. A wszystko zaczynało się o poranku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni.

Nie brakowało różnorodnych form rozrywki, które sprawiły, że czas spędzony podczas półkolonii był niezapomniany. Gry i zabawy ruchowe, kreatywna twórczość oraz liczne aktywności sprawiły, że dzieci mogły czerpać radość z każdej chwili. Pogoda była przychylna, więc uczestnicy wakacyjnych spotkań mieli szansę cieszyć się świeżym powietrzem podczas licznych aktywności na dworze. Nawet upalne dni nie były straszne, bo od czasu do czasu można było skosztować odrobinę zimnych smakołyków w bogatyńskich lodziarniach.

Każdy dzień przynosił nowe atrakcje, które wywoływały salwy śmiechu. Na zakończenie intensywnych działań, dzieci z apetytem siadały do wspólnego obiadu, dzieląc się wrażeniami i historiami.
Dzieci podczas wakacyjnych aktywności skorzystały z przygotowanej dla nich oferty Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Instruktorzy zorganizowali dla nich atrakcje w postaci zajęć teatralnych i ceramicznych, a także niezliczoną liczbę zabaw ruchowych. Młodzi uczestnicy niezwykle entuzjastycznie przyjęli spotkania w wyjątkowej Sali Doświadczania Świata i seanse filmowe najnowszych produkcji familijnych.

 

 

W czasie trwania półkolonii uczestnicy mieli również okazję odwiedzić Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Bogatyni, gdzie mogli czerpać z kulturalnych i edukacyjnych atrakcji oraz warsztatów m.in. z majsterkowania tworząc kreatywne prace z ekologicznych patyczków. Podczas warsztatów z kaligrafii poznali bogatyńskiego mistrza tej sztuki Adama Kusiaka, okazało się, że pisanie może sprawić naprawdę dużo radości. Piękne prace — kolorowe liście — powstały podczas spotkania z makramą. Mimo że na pierwszy rzut oka wydawało się to trudne, dzieci szybko pokazały, że są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem doskonale.
W ostatni dzień półkolonii towarzyszyły uśmiechy i niechęć do rozstania. Ten czas umiliła dyskoteka i zabawy animacyjne z Gabarką oraz kolorowe proszki holi.

Miejskie półkolonie to kilkanaście letnich dni, w trakcie których powstało wiele nowych przyjaźni, mamy nadzieję, że przetrwają cały rok szkolny, aby w kolejne wakacje znów razem cieszyć się wspólnymi zabawami.

Źródło: Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni

Loading

Reklama
Reklama