BOGATYNIA – Światowy Dzień Dziergania

W piątek 7 czerwca na Dworcu Historycznym został zorganizowany Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych.

You are currently viewing BOGATYNIA – Światowy Dzień Dziergania

W drugą sobotę czerwca przypada Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. W Bogatyni zostało zorganizowane wydarzenie, które miało na celu przekazanie szeroko pojętego rękodzielnictwa oraz pokazania tkackiej genezy miasta. To dobry moment na odkrycie talentów okolicznych twórców.

Przy okazji dziergania w miejscu publicznym można było zaprezentować swoje zdolności, sprzedać swoje prace, zobaczyć biżuterię, prace szydełkowe, makramę, mydła, obrazy, miody, kremy, torebki, drewniane wieszaki na klucze, maskotki wykonane na szydełku, poidła dla ptaków, bukiety, wianki, perfumy lub oddać się pięknej twórczości pieśniarskiej Urszuli Duchaczek oraz Izabeli Adamowskiej.

 

 

Podczas spotkania można było obejrzeć tkackie eksponaty oraz przenieść się dzięki wizycie w Muzeum Dworca Historycznego do dawnej tkackiej Bogatyni. Pod przewodnictwem Iwony Foltyn z udziałem mieszkanek Bratkowa zatańczono taniec w kręgu, zapraszając do wspólnych pląsów chętnych gości.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Jasnej Góry „Góra Możliwości”, Monika Kolaga z pracowni „Dotyk Anioła-rękodzieło z duszą”, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni oraz Bogatyński Ośrodek Kultury. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Wojciecha Dobrołowicza. Organizatorzy już zapowiadają organizację następnych obchodów święta.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama