BOGATYNIA – Pierwszy Dzień Dziecka z Przewodnikiem Sudeckim

W słoneczną niedzielę, 16 czerwca, odbył się 1. Dzień Dziecka z Przewodnikiem Sudeckim. Organizatorami wydarzenia byli: Daleko jeszcze? Bogatyńska Grupa Przewodników Sudeckich oraz Fundacja Rajd Kotliny Turoszowskiej.

You are currently viewing BOGATYNIA – Pierwszy Dzień Dziecka z Przewodnikiem Sudeckim

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni, a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

Przybyłych na bogatyński zalew uczestników, w obecności Naczelnik Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji Moniki Nawrot, przywitał Dawid Szymaniak. Po odebraniu pakietów startowych, dzieci wraz z opiekunami i przydzielonym do danej grupy przewodnikiem, wyruszyły na pełną atrakcji wyprawę do pobliskiego lasu.

Podczas marszu dowiedziały się:

• Jakie skały kryje Ziemia?
• Czy z tej chmury będzie deszcz?
• Jak rozpoznać gatunki drzew?
• Jakie zwierzę pozostawiło ten trop?
• Jak spakować plecak?
• Jak pomóc poszkodowanemu?

Na punktach kontrolnych uczestnicy rozwiązywali zadania, związane z danym stanowiskiem, oraz uzyskali potwierdzenie na punkcie – odpowiednią pieczątkę. Po pokonaniu trasy wszystkie grupy spotkały się na wspólnym ognisku.

Jednak to nie był jeszcze koniec maszerowania. Zakończenie imprezy zaplanowane było przy Dworcu Historycznym w Bogatyni. Po dotarciu na miejsce, dzięki uprzejmości Bractwa Ziemi Bogatyńskiej, wszyscy mogli obejrzeć wystawę przedstawiającą Bogatynię i jej okolicę. Wiele ciekawych historii opowiedziała też Agnieszka Salata-Niemiec.

 

 

W końcu nastał ten długo wyczekiwany moment – rozdanie medali. Każde dziecko otrzymało go od przewodnika. To była bardzo radosna chwila.
Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wolontariuszy – naszych przyjaciół, rodzin, znajomych – bez Was to by się nie udało. Dziękujemy również uczestnikom – dzieciom, ich rodzicom i opiekunom – czas spędzony z Wami był dla nas wielką frajdą. Marzy nam się, aby ta impreza odbywała się cyklicznie. Mamy nadzieję, że podzielacie nasze zdanie.

Z turystycznym pozdrowieniem, przewodnicy sudeccy:

Agnieszka Majdanik,
Aneta Strojanowska,
Rafał Mazurkiewicz,
Konrad Kornet,
Grzegorz Szubert.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama