BOGATYNIA – Harcerze przekazali światło pokoju

(13.12) Tradycyjnie, jak co roku, sztafeta światła z Betlejemskim Światłem Pokoju dotarła do bogatyńskiego urzędu. W tym roku wydarzeniu towarzyszy przesłanie „Czyńmy pokój”.

You are currently viewing BOGATYNIA – Harcerze przekazali światło pokoju

Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego przekazali burmistrzowi Wojciechowi Dobrołowiczowi harcerze z bogatyńskiej 15. Wodnej Drużyny Harcerskiej „Róża Wiatrów”, którzy od kilku lat uczestniczą w akcji roznoszenia światła. Jak zapowiedział burmistrz Bogatyni, płomień przekaże do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni.

 

 

To już 33. edycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Co roku w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem odpala się od wiecznego płomienia jedną świeczkę, której płomień obiega świat niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty. Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski w niedzielę 10 grudnia. Harcerze odebrali płomień od słowackich skautów i wyruszyli dalej, do szkół, szpitali, urzędów i domów, by przekazać je tym, którzy zechcą je przyjść pod swój dach.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama