Aplikacja pokaże kiedy przyjedzie miejski autobus i gdzie teraz jest

Właśnie wystartowała nowa, przydatna usługa dla wszystkich podróżujących zgorzelecką komunikacją miejską! Chcesz sprawdzić, za ile minut nadjedzie twój autobus? Nic trudnego, zainstaluj na swoim telefonie mobilną aplikację „Kiedy przyjedzie”. Od teraz, w oparciu o system dynamicznej informacji pasażerskiej kiedyPrzyjedzie.pl, pasażer będzie posiadał bezpłatny dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku sieci komunikacji miejskiej w Zgorzelcu oraz do całego rozkładu jazdy!

You are currently viewing Aplikacja pokaże kiedy przyjedzie miejski autobus i gdzie teraz jest

Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów:

  • Pobierając aplikację systemu kiedyPrzyjedzie.pl dla telefonów i urządzeń mobilnych działających w oparciu o platformę Android i iOS. Możemy to zrobić szukając odpowiednich odnośników App Store i Google Play na stronie bus.zgorzelec.eu lub bezpośrednio przez sklepowe wyszukiwarki. Aplikacja umożliwia wyświetlenie wirtualnej tablicy z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym środków komunikacji miejskiej ze wskazanego przez pasażera przystanku. Interesujący nas słupek można wybrać z listy, wyszukać go na mapie, a nawigacja pomoże nam do niego dotrzeć. Często wykorzystywane przystanki łatwo dodamy do ulubionych, aby mieć do nich szybki dostęp. Ikonka łączności z autobusem oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Brak ikony oznacza prezentację odjazdu w oparciu o czas z rozkładu jazdy.
  • Odwiedzając stronę internetową kiedyPrzyjedzie.pl na komputerze – użytkownik otrzymuje kompleksowe informacje dot. kursów komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym, numeracji i położenia przystanków oraz całego rozkładu jazdy.
  • Odwiedzając stronę internetową  kiedyPrzyjedzie.pl w urządzeniu mobilnym (smartfonie, tablecie) użytkownik uzyskuje dostęp do uproszczonej wersji serwisu.

pobierz aplikacje na smartfona

 

 

Jak odnaleźć pożądaną informację w serwisie zarówno w wersji web, jak i wersji mobilnej?

W zakładce „przystanki”, w oknie wyszukiwania należy:

  • wpisać nazwę żądanego przystanku lub
  • wpisać numer przystanku lub
  •  wybrać przystanek z listy lub
  •  po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek.

W zakładce „odjazdy” znajduje się czas pozostały do przybycia kolejnych autobusów – zielona ikona widniejąca przy liczbie minut oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową i ewentualnymi utrudnieniami w ruchu. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund. Brak ikony oznacza prezentację odjazdu w oparciu o czas z rozkładu jazdy. W drugiej z zakładek zatytułowanej „rozkłady” można z kolei znaleźć rozkład jazdy w rozbiciu na tabliczki przystankowe (np. 3 linie zatrzymujące się na przystanku Zgorzelec Centrum) na dowolnie wybrany dzień.

System w znacznym stopniu ułatwi pasażerowi poruszanie się komunikacją miejską w obrębie Zgorzelca. Dzięki serwisowi osoba podróżująca sprawdzi, czy autobus nie jest opóźniony lub – przeciwnie – czy kierowca nie odjechał wcześniej niż wskazuje na to rozkład jazdy. Dane o realizowanych kursach są gromadzone i pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców, a także znacznie poprawią punktualność.

Serwis funkcjonuje już w ponad 90 polskich miastach. Korzystają z niego m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej w Gdyni, Opolu, Tarnobrzegu, Bielsku-Białej, Piotrkowie Trybunalskim, Koszalinie, Oleśnicy, Łomży czy Bełchatowie.

Dostępny jest w języku polskim, niemieckim, czeskim, angielskim i ukraińskim.

Życzymy Państwu przyjemnej podróży z „kiedyprzyjedzie.pl” w ramach przejazdów realizowanych przez Komunikację Miejską w Zgorzelcu.

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. B

    Witam państwa w nawiązaniu do autobusów miejskich, to masakra, przewoźnik robi sobie co chce,jeździ kiedy chce, kursy nie wiem dla kogo są zrobione bo o 7.36 to ani dla uczni z drugiego końca miasta ani dla ludzi którzy pracują, pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama