Kolejny wyrok skazujący za znęcanie się nad zwierzętami

Właściciel psów znęcał się nad nimi przez wiele miesięcy. Gdy udało się nam je odebrać, natychmiast złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

You are currently viewing Kolejny wyrok skazujący za znęcanie się nad zwierzętami

Psy mieszkały na podwórku, w których miały swoje rozpadające się budy. Właściwie to z budami te schronienia nie miały za wiele wspólnego.

Bytowały w zanieczyszczonych fekaliami i niebezpiecznymi ostrymi przedmiotami pomieszczeniach, bez aktualnych szczepień, a do jedzenia miały czasem zlewki, czasem kości, a nawet bigos. Ale jeszcze częściej nie było nic. Garnki, przeznaczone na wodę przez większość czasu stały puste lub były wypełnione zzieleniałą deszczówką.

Psy były wychudzone i jeśli udało im się zerwać z łańcuchów, to wówczas biegały po wsi w poszukiwaniu czegoś do jedzenia. Nie pomogły wielokrotne rozmowy z właścicielem, sytuacja nie ulegała poprawie. Najgorsze było to, że psy na posesji nie były widoczne z ulicy, a właściciel często zamykał się w domu i nie wpuszczał nikogo, więc trudno było nadzorować ich stan. Ale w końcu udało się je zabezpieczyć i przetransportować do schroniska.

Po odbiorze miały ogromny apetyt i musieliśmy bardzo pilnować, aby się nie przejadły. Bały się ludzi, ale z czasem nauczyły się ufać człowiekowi. Musiały się również nauczyć chodzenia na smyczy, bo dla nich to była zupełna nowość.

Andżelika miała dużo szczęścia, szybko znalazła dom, oczywiście tymczasowy do czasu zakończenia sprawy w sądzie. Dziś suczka mieszka już oficjalnie z rodziną i jest tam szczęśliwa.

Dżeki wciąż mieszka w schronisku, ale teraz, gdy jego sytuacja prawna jest już uregulowana, będzie mu łatwiej znaleźć dom.

Dnia 21.03.2023 r. zapadł wyrok skazujący. Oskarżony został uznany za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i otrzymał karę 1 miesiąca pozbawienia wolności, która to została warunkowo zawieszona na okres 1 roku próby. Sąd orzekł przepadek psów na rzecz Skarbu Państwa, a także wydał zakaz posiadania psów na okres 3 lat. Oskarżony musi zapłacić nawiązkę w wysokości 1000 zł oraz koszty sądowe w wysokości 60 zł.

Źródło: IDZ Schronisko Dłużyna Górna

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Otoz

  I bardzo dobrze, niech się wezmą jeszcze za tych rolników którzy blokowali rondo i wielce oburzeni że zboże tanie, założę się że jakby wejść im na obejście to ponad 50% z nich trzyma zwierzęta w tragicznych warunkach. Tylko kasa się dla nich liczy

 2. Schvecka

  Proszę wezwać patosow z dioz

 3. Zico

  Co to za kara dla tego h..a?, do paki co najmniej na rok i współwięźniom powiedzieć za co on siedzi, to dopiero by prawdziwą dostał karę w celi, tam takich nie lubią – łomot co dnia by miał, to musi należy …

 4. Marcin

  1 miesiąc pozbawienia wolności? Ten wyrok to żart i splunięcie w obraz sprawiedliwości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama