6 kwietnia ćwiczenia w tunelu Königshainer Berge

W sobotę, 6 kwietnia 2024 r., nastąpi całkowite zamknięcie obu części tunelu Königshainer Berge, które potrwa od godz. 7:00 do 11:00.

You are currently viewing 6 kwietnia ćwiczenia w tunelu Königshainer Berge

Powodem są kompleksowe ćwiczenia mające na celu sprawdzenie gotowości do podejmowania akcji ratownicznych w tunelu i przeszkolenie wszystkich zaangażowanych służb.

Ćwiczenie przeprowadzane będzie przez zarządzającą autostradą spółkę Autobahn GmbH des Bundes, Niederlassung Ost, we współpracy z lokalną strażą pożarną, służbami ratowniczymi i innymi organizacjami. Scenariusz ćwiczenia przewiduje symulację wypadku drogowego podczas trwających prac remontowych w jednej z części tunelu.  Do obserwowania ćwiczeń zaproszeni zostali starosta powiatu Görlitz dr Stephan Meyer, jego zastępczyni Martina Weber, burmistrzowie okolicznych gmin oraz przedstawiciele spółki zarządzającej Autobahn GmbH des Bundesverwaltung i jednostek powiatowych.

 

 

Ćwiczenie związane jest również z nadchodzącym remontem północnej nitki tunelu. Wówczas ruch będzie odbywał się w obu kierunkach przez nitkę południową. Zarówno w kierunku Drezna, jak i w kierunku Görlitz czynny będzie jeden pas ruchu. Planowo prace remontowe powinny zakończyć się do listopada 2024 roku.

Źródło: Urząd Miasta Görlitz

Loading

Reklama
Reklama