Zwiększona sprzedaż w sklepach internetowych z odzieżą i akcesoriami sportowymi

W ostatnim roku znacznie wzrosła sprzedaż różnego rodzaju akcesoriów sportowych przez Internet.

You are currently viewing Zwiększona sprzedaż w sklepach internetowych z odzieżą i akcesoriami sportowymi

Sprawdźmy skąd ten nagły wzrost, o jakich liczbach mówimy oraz dowiedzmy się, jakie są prognozy na kolejny rok.

Skąd nagły wzrost zainteresowania zakupami online?

Nie od dziś wiadomo, że zakupy przez Internet w przyszłości będą najpopularniejszą formą nabywania nowych rzeczy i w dużym stopniu zastąpią klasyczne zakupy w sklepach stacjonarnych. Już teraz, jak pokazują badania z 2021 roku, 77% polskich internautów dokonuje zakupów w sieci, a szacuje się, że liczby te będą z roku na rok coraz większe.

Odzież i obuwie sportowe należy do jednej z najczęściej kupowanych kategorii online.

W 2021 roku zanotowano rekordowo wysoki wynik sprzedaży online, również w kategorii ubrań i akcesoriów sportowych. Ten nagły wzrost wiąże się przede wszystkim z pandemią, przez którą zamknięto wiele sklepów stacjonarnych. Polacy wybierali zatem zakupy przez Internet, ponieważ były bezpieczniejsze i szybsze.

Dlaczego wolimy kupować przez internet?

Nie tylko pandemia wpłynęła na zwiększenie sprzedaży online. Ankietowani deklarują, że do zakupów w sieci motywuje ich przede wszystkim całodobowa dostępność i możliwość niewychodzenia z domu. Natomiast aż 65% z nich wskazuje, że ceny w internecie są atrakcyjniejsze niż w przypadku handlu tradycyjnego.

Faktycznie niejednokrotnie zdarza się, że przez zakupy online możemy sporo zaoszczędzić. Zawdzięczamy to między innymi takim stronom jak Promo-codes.pl, na których możemy znaleźć różnego rodzaju informacje o promocjach, na przykład Go Sport kod rabatowy i zaoszczędzić na zakupach odzieży sportowej nawet do 60% z Sortmund kod rabatowy.

Jednak nie tylko dobre ceny przyciągają nowych klientów e-commerce. Internauci wskazują, że w zakupach przez Internet cenią sobie wygodną formę szybkich dostaw – Paczkomaty i usługi kurierskie do rąk własnych. Tutaj aż 77% kupujących korzysta z usług Inpost.

Kolejną rzeczą jest dokonywanie zakupów o dowolnej porze za pomocą wygodnego systemu płatności. Z usług szybkich przelewów korzysta już niemalże 70% Internautów.

Co najczęściej kupujemy przez internet z kategorii sport?

W kategoriach ubrań, obuwia i akcesoriów sportowych niezmiennie, najczęściej przez internet zamawiamy buty. Stanowią one ponad 50% wszystkich zakupów z tych kategorii. Często korzystamy też z promocji na popularnych stronach z odzieżą sportową. Średnio podczas ich trwania kupujemy co najmniej dwa artykuły. Natomiast najmniejszy odsetek kupowanych rzeczy, ze względu na gabaryty stanowią sprzęty do ćwiczeń.

Prognozy na kolejny rok

Jak widzimy, trend na zakupy online jest zdecydowanie wzrostowy. Z roku na rok e-commerce w Polsce coraz bardziej się rozwija. Klienci sklepów internetowych cenią sobie wygodę i łatwość dokonywania tego typu zakupów oraz wiele promocji i zniżek, które to oferują zakupy online. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach nic nie ulegnie zmianie i nadal coraz chętniej będziemy dokonywać zakupów online.

Loading

Reklama
Reklama