28. festiwal ViaThea, czyli magia na ulicach Europa-Miasta

ViaThea – pełen kreatywności i niezapomnianych występów festiwal teatrów ulicznych w Europa – Mieście Görlitz/Zgorzelec! Od 4 do 6 lipca 2024 roku spotkanie z artystami z całego świata, dla których sceną staną się place i ulice naszego miasta.

You are currently viewing 28. festiwal ViaThea, czyli magia na ulicach Europa-Miasta

„FERNWEH” – pod tym hasłem odbędzie się tegoroczny festiwal i będzie odpowiedzią na problem rosnącej niestabilności i napięć w dialogu międzykulturowym. Artyści festiwalu swoją twórczością zabiorą nas w podróż po całym świecie udowadniając, że różnorodność wzbogaca nasze doświadczenia i nie musi oznaczać zagrożenia.

W tym roku zaprezentuje się nam 46 grup artystów z ponad 10 krajów. W sumie, podczas całego festiwalu zobaczymy ponad 200 występów.

ViaThea startuje w czwartek, 4.07, o godzinie 16:30 piknikiem teatralnym na Stokrotkowej Łące w parku miejskim w Görlitz – to tam odbędzie się legendarny, otwierający festiwal, konkurs na kosz piknikowy. Oczywiście to nie jedyna czwartkowa atrakcja. Görlitzki park będzie sceną dla teatrów aż do godziny 23:30.

 

 

Piątek i sobota z ViaThea to występy na ulicach i placach Görlitz i ­Zgorzelca. W oba te dni, od 17:00 do 23:30, warto przejść się görlitzkim starym miastem i śródmieściem oraz zgorzeleckim Przedmieściem Nyskim aby obejrzeć barwne i porywające spektakle w wykonaniu grup teatralnych, tancerzy i akrobatów.

W piątek, o godzinie 18:30, zapraszamy na spektakle po stronie polskiej: na przyczółku Mostu Staromiejskiego i Bulwarze Greckim zaprezentują się Bastian Quitral oraz Sqeezed Peaches.

W sobotę, o godzinie 17:45 po stronie polskiej wystąpią przed Państwem Madame Buqu i zespół Hańba.

7 lipca, w niedzielę, festiwal przenosi się do Bad Muskau.

Szczegółowy program jest już do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, w kasie teatru oraz licznych punktach w Görlitz.  Cena broszury to 5 Euro i jak zawsze cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie organizacji kolejnych festiwali.

Szczegóły: viathea.de

Źródło: viathea.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama