Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Rozlicz PIT w Gminie Zgorzelec

Roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do skarbu państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony.

Turów – problem transformacji do rozwiązania przez nowych rząd

Rząd PiS w przypadku Turowa wybrał kampanię antyczeską i antyunijną oraz pseudopatriotyzm węglowy. Zapłaciliśmy jako podatnicy za niestosowanie się do postanowienia TSUE około 70 mln euro z odsetkami. Dziś nowy rząd musi określić odważny kierunek - apelują ekolodzy ze Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA i Fundacji Rozwój Tak - Odkrywki Nie. W czwartek, 22 lutego 2024 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie może zdecydować o losie decyzji środowiskowej dla odkrywki Turów.

BOGATYNIA – Podpisanie umowy na dokończenie basenu

(21.02.) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz podpisał umowę z Wykonawcą na realizację robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa odkrytego basenu miejskiego wraz z budynkiem obsługi oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Kąpielowej”.

ZUS ma dobre wieści

Marcowa waloryzacja rent i emerytur obejmie także kwoty dodatków i świadczeń pieniężnych. Np. dodatek pielęgnacyjny wzrośnie z 294,39 zł do 330,07 zł - wyjaśnia rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski. Waloryzacja obejmie świadczenia przyznane do końca lutego.

Uciekł z miejsca kolizji

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego zatrzymanemu przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni.

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Kierowców czeka rewolucja

Unijna dyrektywa zakłada, że badania lekarskie będą obowiązywać wszystkich, a nie jedynie osoby powyżej 70. roku życia. Do tego już nie będzie bezterminowych praw jazdy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Pojawił się również pomysł wprowadzenia ograniczeń dla kierowców z najmniejszym stażem.

Skuteczna realizacja decyzji środowiskowej przez Kopalnię Turów

Kopalnia Turów na bieżąco wypełnia zobowiązania z decyzji środowiskowej, wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, poprzez realizację szeregu inwestycji i działań proekologicznych ograniczających jej wpływ na pobliskie tereny Polski, Czech i Niemiec. Na wszystkie działania kopalni wynikające decyzji środowiskowej przeznaczono do tej pory ok. 56,6 mln zł.

Read more about the article Skuteczna realizacja decyzji środowiskowej przez Kopalnię Turów
DCIM100MEDIADJI_0163.JPG