Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Elektryczny samochód dostawczy spod Zgorzelca

Czterdziestu młodych inżynierów i mechaników spod Zgorzelca w niespełna trzy lata stworzyło pierwszy polski dostawczy samochód elektryczny. Trwają testy czterech wyprodukowanych prototypów.

Burmistrz Miasta Zgorzelec Wiceprezydentem Konwentu Euroregionu Nysa!

Delegaci uczestniczący we wczorajszej (20 czerwca) Konferencji Krajowej Euroregionu NYSA wybrali skład Konwentu Euroregionu Nysa oraz jego Prezydium. Miło nam poinformować, że burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz od wczoraj zasiada w Prezydium Konwentu Euroregionu Nysa, jako jego Wiceprezydent.

Praca podczas upałów – kiedy można odmówić pracy?

Wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, w takim czasie trzeba ze szczególną uwagą dbać o swój organizm. Jak uchronić się przed przykrymi skutkami upałów w pracy? Powinien pomóc w tym pracodawca, który może nawet skrócić czas pracy.

(Nie)bezpieczeństwo motocyklistów (VIDEO)

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

Powołany do reprezentacji Polski

Józef Miśków, mieszkaniec naszego powiatu, jako jeden z czterech zawodników został powołany do reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Masters i Veterans, które rozegrane zostały 10 czerwca br. w Plowdiw w Bułgarii.

Jak zorganizować zadaszenie basenu?

Czym byłby ogródek bez basenu? Nawet niewielki zbiornik może przynieść domownikom wiele frajdy. Organizując basen, warto pamiętać także o zadaszeniu, które znacznie zwiększy komfort wodnych harców. Sprawdź, jakie rodzaje zadaszeń basenowych znajdziesz na rynku.

Mistrzostwa Dolnego Śląska- Drużynowy Wielobój Pływacki w Nowej Rudzie

14 – 15 czerwca 2024r. w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska, Drużynowy Wielobój Pływacki w kategorii wiekowej 10 i 11 lat. Pośród 195 zawodników z 17 klubów był również nasz UKS ENERGETYK. Zgorzelec reprezentowali: Przemysław Szalaty, Emilia Wiktor, Zuzanna Świdwa, Amelia Pietrzak, Sara Filipowicz i Natalia Olejarz.

600 tysięcy zł dla Dolnośląskich Klubów!

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku. Blisko 100 klubów sportowych otrzymało z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Wojciecha Bochnaka nagrody za szczególne osiągnięcia.