Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej

"Paraliżu nie będzie", zapewniają polskie służby. Również dlatego, że Niemcy zdecydowali się na "wariant light". Wiemy, jak mają wyglądać kontrole graniczne, które mają ruszyć jeszcze nawet w tym tygodniu.

Drugi Marsz Równości przejdzie przez Zgorzelec

Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”

Mopy parowe – 5 powodów dla których warto ich używać

Mop parowy to urządzenie, które jako jedno z niewielu jest niedoceniane w gospodarstwach domowych. Kupujemy zaawansowane technologicznie odkurzacze, inteligentne piekarniki, inwestujemy w systemy zdalnego sterowania, a mop to… mop?

Suszarki walcowe – charakterystyka i zastosowanie

Suszarki walcowe, nazywane też suszarniami walcowymi wykorzystuje się do suszenia produktów o konsystencji bardzo stężonych roztworów, zawiesin, żelów i past, zwłaszcza lepkich lub włóknistych.

BOGATYNIA – Umowy dotacji dla parafii

(27.09) W imieniu Gminy Bogatynia burmistrz Wojciech Dobrołowicz podpisał umowy dotacji z proboszczami czterech parafii, na które w I naborze Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Gmina otrzymała dofinansowanie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Gigantyczny rynek pracy dla Ukraińców

Nasi wschodni sąsiedzi korzystają z tego, że otworzyły się dla nich rynki pracy Europy Zachodniej i Kanady. Eksperci ostrzegają, że spadająca liczba pracowników z Ukrainy musi odbić się na polskiej gospodarce.

Krystyna Tabor wyróżniona honorową odznaką przez Ministra Zdrowia

26 września, podczas sesji Rady Miasta Zgorzelec, odbył się akt dekoracji Pani Krystyny Tabor, wieloletniego pracownika zgorzeleckiego szpitala, wyróżnionej przez Ministra Zdrowia Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia” za wieloletnie zaangażowanie w rozwój zgorzeleckiego lecznictwa.

Czym jest deklaracja DN-1 i kto musi ją składać?

Jesteś właścicielem, użytkownikiem wieczystym lub posiadaczem działki lub obiektu budowlanego? Pamiętaj o dopełnieniu ważnych formalności! Jedną z nich jest coroczne złożenie w urzędzie gminy deklaracji DN-1. Sprawdź, jak przesłać dokumenty online!