Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

Burmistrz i Rada Miasta Zgorzelec zapraszają na XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej Zgorzelec 2024, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Tegoroczna edycja Festiwalu zbiega się z 75. rocznicą przyjazdu drugiej emigracji Greków do Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz.

Święto muzyki greckiej

Dziś w Zgorzelcu oficjalnie rozpoczął się 26. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu , który jest corocznym świętem kultury i muzyki greckiej.

Rocznica śmierci aspiranta Patryka Domalik

W I rocznicę śmierci mł. asp. Patryka Domalik zgorzeleccy policjanci i pracownicy komendy uczcili pamięć zmarłego kolegi. Mszę Świętą w intencji Patryka odprawił ks. Piotr Kutkiewicz - kapelan zgorzeleckiej policji. Funkcjonariusze na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Zgorzelcu złożyli wieniec, zapalili znicze i oddali honor Koledze.

Zmarł Dariusz Przekop – wieloletni Kierownik ADM

W sobotę, 20 lipca, na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu pożegnamy Dariusza Przekopa. Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu o godz. 9.00, po której odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

Nie zostawiaj dzieci w rozgrzanym samochodzie!

Za oknem piękna pogoda, a temperatura jest wysoka – w końcu mamy środek lata. Upały w połączeniu z brakiem wyobraźni i rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Nie zostawiaj dzieci w rozgrzanym samochodzie! Widzisz taką sytuację - reaguj! Dzwoń pod numer alarmowy 112!

ZUS czy OFE? Zbliża się kluczowy termin na podjęcie decyzji

Osoby, które urodziły się po 1968 r., mogą zdecydować, czy chcą, by część ich składki na ubezpieczenie emerytalne była w całości zapisywana na subkontach w ZUS, czy przekazywana do OFE. Okno transferowe otworzyło się w kwietniu, a decyzję należy podjąć do końca lipca tego roku.

Masz sądowy zakaz kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę!

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. W ciągu jednego dnia policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali cztery osoby, które pomimo sądowych zakazów prowadziły pojazdy mechaniczne. Dodatkowo jeden z nich miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia, a kolejny miał założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu.

Pożar pola upraw w Radomierzycach

Żniwa to kluczowy okres dla rolników w całym kraju, jednak wiążą się one również z wysokim ryzykiem pożarów. Upalne dni, brak opadów i silny wiatr znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia pożaru podczas zbioru płodów rolnych.

Bez formy na lato? Z trenerem personalnym nigdy nie jest za późno!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a Twoja forma pozostawia wiele do życzenia? W panice szukasz sposobu, jak poprawić wygląd sylwetki przed wyjściem na plażę? Jeśli presja czasu sprawia, że zamierzasz intensywnie ćwiczyć i przejść na rygorystyczną dietę, aby odzyskać formę na lato, zatrzymaj się!