Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Nakrętki przy butelkach

Od 1 lipca 2024 r. w UE zacznie obowiązywać przepis, że nakrętki plastikowe muszą być fabrycznie przytwierdzone do butelek czy kartonu. Wiele wskazuje na to, że ich charytatywne zbiórki wkrótce odejdą do lamusa - informuje serwis prawo.pl. Sprawę komentuje branża odpadowa.

BOGATYNIA – Dzień Otwartych Domów Przysłupowych

26 maja otworzyły się dla zwiedzających zabytkowe domy przysłupowe. Na pograniczu polsko-czesko-niemieckim właściciele udostępnili w sumie 180 obiektów. W gminie Bogatynia można było obejrzeć 16 z nich. Dla mieszkańców i turystów przygotowano również wydarzenia towarzyszące.

Nie lekceważ czerwonego światła

Sygnalizacja świetlna ma na celu nie tylko uregulowanie ruchu na drogach, ale również ma zapewnić bezpieczeństwo, zarówno kierującym jak i pieszym. Przejazd na czerwonym świetle stanowi jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązku zatrzymania się na czerwonym świetle, otrzymują wysokie kary.

Koniec „13” i „14” emerytury?

Eksperci proponują zmiany w dodatkach dla emerytów. Ich zdaniem trzynaste i czternaste emerytury powinny zniknąć. Co w zamian? O tym mówił dr Tomasz Lasocki z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Biegi dla dzieci z przeszkodami DZG Kids Run

1 czerwca Zgorzelecka Grupa Rowerowa ThcPromil serdecznie zaprasza na bieg przełajowy DZG Kids Run, który odbędzie się na terenie Parku Nadnyskiego w Zgorzelcu. Dla młodych uczestników wyznaczone zostaną 3 trasy z przeszkodami o długości 300, 700 oraz 1000 metrów.

Migrena – jak ją rozpoznać i jak leczyć?

Silne bóle głowy, światłowstręt, zawroty głowy, a nawet nudności i wymioty – jeśli połączenie tych objawów jest Ci znajome, prawdopodobnie cierpisz na migrenę. Popularne leki przeciwbólowe mogą w takim przypadku okazać się niewystarczające. Kiedy należy udać się do lekarza z migreną? Jakie leczenie może on zalecić? W tym artykule szerzej omawiamy ten temat!

Zgorzelczanki w „Szansie na sukces”

Dwie siostry zgorzelczanki wystąpiły w wiosennej edycji programu „Szansa na sukces. Opole 2024”. Zaśpiewały piosenki zespołu Papa D. „Szansa na sukces” to najstarszy talent show w telewizji polskiej. Na antenie TVP emitowany jest od 1993 roku. W każdym odcinku uczestnicy śpiewają piosenki innej gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Trzech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami

Wczoraj na terenie powiatu zgorzeleckiego policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. 21-latek został zatrzymany przez zgorzeleckich dzielnicowych, 28 i 29-latek przez funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.

Ukradli sieć trakcyjną. Zakłócenia w ruchu kolejowym

Zakłócenia w ruchu kolejowym na liniach Jelenia Góra - Görlitz / Świeradów-Zdrój oraz Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna. W związku z kradzieżą sieci trakcyjnej między Starą Kamienicą a Rybnicą wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.