Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Zoo w centrum Lubania?

W związku z wciąż rosnącą popularnością Zoo Görlitz, zarząd zoo podjął decyzję o ekspansji na polski teren przygraniczny. 1.04.2023 zaplanowane są dość obiecujące rozmowy z władzami Lubania, na temat utworzenia filii zoo w Lubaniu pod nazwą „Kopytkowo”. „Zaraz po otwarciu apartamentu "Pandzia dziupla", w którym można spędzić rodzinny urlop w zoo, jest to kolejna innowacja w naszej ofercie" - zdradza dr Sven Hammer, dyrektor Zoo Görlitz.

Zawidowscy uczniowie posadzili drzewa z duszą

Wczoraj (30.03) na dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Zawidowie uczniowie posadzili ozdobne jabłonie, które placówka wygrała w ramach konkursu pn. „Kwitnąca szkoła”. Każde z drzewek ma swojego ambasadora tj. nosi nazwisko postaci zasłużonej dla miasta.

Arsenał broni w bagażniku

W bagażniku znajdowało się wszystko, co potrzebne do prowadzenia wojny: jedenaście karabinów maszynowych, cztery pistolety, 6800 sztuk amunicji i 192 000 spłonek. Wszystko to w samochodzie 42-letniego Polaka.

Prowadził pomimo trzech sądowych zakazów

Podczas podjętej interwencji okazało się, że 34-latek prowadził pomimo trzech sądowych zakazów. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 10 miesięcy więzienia.