Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Schowaj swoje rzeczy w „PRZECHOWALNI” – Jedyny taki punkt magazynowy w Zgorzelcu

Czujesz, że twoje mieszkanie powoli się kurczy, bo wciąż przybywa nowych rzeczy? A może nie masz, gdzie przechować większych przedmiotów takich jak rower? Brakuje Ci miejsca w piwnicy, komórce czy na strychu? Szukasz przestrzeni do zmagazynowania towarów, zapasów, firmowych dokumentów, materiałów marketingowych czy handlowych?

Czesi wprowadzają stan klęski żywiołowej

W Czechach spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Policja i służby drogowe informują o wypadkach drogowych, które blokują główne szlaki komunikacyjne. Występują także przerwy w dostawach prądu. Władze samorządowe na południu kraju ogłosiły stan klęski żywiołowej.

Twoja reakcja może uratować komuś życie

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wzorem lat ubiegłych realizują działania w ramach akcji pn. „ZIMA”, której głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, sprawdzają między innymi dworce, przystanki autobusowe, ogródki działkowe i pustostany. Zwracają również uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu, które również narażone są wychłodzenie organizmu. Gdy zauważysz osobę, której życie, czy zdrowie może być zagrożone powiadom odpowiednie służby.

AUSCHWITZ – ARCHITEKTURA OBOZU ZAGŁADY

24 listopada w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura została otwarta wystawa fotograficzna poświęcona architekturze obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Rozmowy z młodzieżą o przemocy

Policjanci prowadząc działania profilaktyczne podczas spotkań z uczniami zgorzeleckich szkół omawiają rodzaje przemocy, motywy działania sprawców, sposoby przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej.

W podróż po świątecznych jarmarkach

Wyrusz w podróż po świątecznych jarmarkach naszego regionu, gdzie każdy krok to spotkanie z wyjątkową tradycją i radością świąt Bożego Narodzenia! Zachęcamy do poznania magii świątecznych jarmarków w Zgorzelcu i Görlitz. Warto się również wybrać do Stolicy Saksonii, czyli Drezna lub na największy jarmark bożonarodzeniowy na Dolnym Śląsku, do Wrocławia. Dotrzesz łatwiej, korzystając z wyjątkowych ofert Kolei Dolnośląskich oraz dzięki swobodzie, jaką daje jeden bilet Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz! Poznaj szczegóły…

Występ świąteczny polsko-niemieckiego CYRKUSA

W polsko-niemieckim CYRKUSie zaczynają się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym tradycyjnie już, jak co roku, cyrkowcy z projektu „CYRKUS w sklepie | im Laden“ zapraszają na zimowy pokaz, który tym razem odbędzie się 8.12.2023 o godz. 16:30 w Rabryce.

Korki na przejściach granicznych paraliżują Zgorzelec

Na polsko-niemieckich przejściach granicznych tworzą się wielokilometrowe zatory. Powodem utrudnień są kontrole po niemieckiej stronie. Zostały one tymczasowo wprowadzone 16 października, m.in. z związku z presją migracyjną.

Neonet ogłasza upadłość

Duża sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym działające w Polsce od 2003 roku ogłasza upadłość - informuje serwis purepc.pl. Sieć do tej pory otwierała regularnie swoje sklepy w różnych miastach w Polsce.