Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.

Budżet Obywatelski 2025 – czekamy na Twój projekt!

To Ty najlepiej wiesz, czego potrzeba na Twoim osiedlu, ulicy czy w parku. Twój pomysł może sprawić, że miasto stanie się piękniejsze i bardziej funkcjonalne. Twoje zdanie ma znaczenie! Dlatego czekamy na Twój projekt BO 2025.

KAS skontrolowała targowisko miejskie w Sieniawce

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili kontrolę na miejskim targowisku w Sieniawce. Podczas akcji zabezpieczono ponad 300 tys. sztuk papierosów oraz ponad 7 kg krojonego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby te nielegalne wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 325 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Jak dbać o zdrowie psychiczne w miejscu pracy?

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne, szczególnie w kontekście miejsca pracy, gdzie spędzamy znaczną część swojego czasu. Stres, presja, konflikty z kolegami oraz nadmiar obowiązków mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jak więc zadbać o zdrowie psychiczne w miejscu pracy? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Street Art: Teatr Kubika w parku Paderewskiego

Wyruszamy w „Cyrkową Podróż” z Teatrem Kubika, który obiecuje zdradzić nam kilka tajemnic zza cyrkowej kurtyny. Widzimy się w sobotę, 27 lipca, o godzinie 17:00, w parku im. I. Paderewskiego.

Emerytura dla Ukraińców w Polsce

Ukraińcy mogą otrzymać polską emeryturę. Aby świadczenie zostało przyznane, wnioskujący muszą spełnić szereg wymogów formalnych. Wyjaśniamy, na jakich konkretnie zasadach przyznawana jest i wyliczana emerytura dla Ukraińców w Polsce.

Abonament RTV 2025

Abonament RTV 2025 - znamy stawki! Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2025 roku. Wciąż obowiązują zniżki i ulgi.