Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

Ile Ukraińcy zarabiają w Polsce?

Z opublikowanego w środę "Barometru Polskiego Rynku Pracy" wynika, że wynagrodzenia 90 proc. Ukraińców pracujących w Polsce nie przekraczają 5 tys. zł netto. Twórcy badania wskazują również, że ukraińscy pracownicy oszczędza większość zarobionych pieniędzy.

ZAWODÓW – Modernizacja budynku przy ulicy Grunwaldzkiej

Przy ulicy Grunwaldzkiej trwają prace na potężnym obiekcie. Ekipa budowlana rozpoczęła porządkowanie ostatniego piętra budynku, przygotowując je do wyburzenia. Nie ma już śladu po kotłowni, portierni i pomieszczeniu gospodarczym. Powstał tam dwustanowiskowy garaż, naprawiona została kolizja energetyczna i wymienione ogrodzenie.

Regionalny konkurs recytatorski Placówek specjalnych i integracyjnych w Zgorzelcu

Dnia 23 kwietnia 2024 r., w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego, odbył się XXXI Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych pod hasłem „Las”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu.

Miał bardzo dużo na sumieniu

Posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia, był poszukiwany celem odbycia pół roku więzienia. Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna jest nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków.

Czym zajmuje się protetyk?

Pomimo odpowiedniej higieny jamy ustnej czasami nie udaje się uratować zębów i konieczne jest ich usunięcie. Brak uzębienia wpływa na jakość życia i samopoczucie pacjentów.

Nowe podatki dla kierowców

Polski rząd stara się uniknąć wprowadzenia nowego podatku od posiadania samochodu, który ma obowiązywać od 2025 r. Negocjacje z Komisją Europejską na ten temat są jednak trudne, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Polska jest jednym z trzech krajów Unii Europejskiej, które jeszcze nie wprowadziły takiego podatku.