5 firm chętnych na wykonanie projektu rewitalizacji linii kolejowej do Bogatyni

Do przetargu na wykonanie projektu rewitalizacji linii kolejowej Bogatynia – Zgorzelec zgłosiło się pięć firm. Postępowanie nie zostało jeszcze rozstrzygnięte, ale są podmioty, które mieszczą się w zaplanowanej kwocie.

You are currently viewing 5 firm chętnych na wykonanie projektu rewitalizacji linii kolejowej do Bogatyni

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Śląski z Wrocławia prowadzi postępowanie w imieniu PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

 

Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia wynosi: 8 157 164,66 zt netto. Do przetragu stanęło 5 firm: 3 z Warszawy, 1 z Poznania i 1 z Krakowa. Jedna oferta konsorcjum dwóch firm mieści się w założonej kwocie. Rewitalizacja linii kolejowych stanowiących ciąg komunikacyjny Zgorzelec – Bogatynia realizowana jest z programu rządowego Kolej Plus. Do dokumentacji dokłada się również nasza gmina. W ramach inwestycji planowana jest modernizacja linii kolejowej ze Zgorzelca do Bogatyni. Włączenie Bogatyni w system wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich pozwoli na utworzenie połączeń m. in. z Bolesławcem, Legnicą i Wrocławiem.

Źródło: bogatynia.info.pl

Dodaj komentarz

Ten post ma jeden komentarz

  1. Andrzej

    Spełniło by się moje marzenie jak za dziecinnych lat żeby kolej wrocila do Bogatyni

Reklama
Reklama